Aktualności

Mimo trudnych warunków, w jakich obecnie realizowany jest nasz projekt w
Ukrainie, także grupom ukraińskim udało się zrealizować swoje ostatnie
inicjatywy.
Grupa z gromady Zołotniki zrewitalizowała przestrzeń we wsi Nadriczne. Grupa z gromady Żółkiew działała we wsi Derewnia.

Centrum Rzecznictwa Społecznego, mimo trudnych warunków panujących w Ukrainie, zrekrutowało 2 kolejne międzypokoleniowe grupy. Młodzież i seniorzy z Zołotników i Żółkwi rozpoczęli spotkania pod koniec roku 2022 i obecnie są już na ostatniej prostej przed realizacją inicjatyw dla społeczności lokalnych. 

Już 3 czerwca ruszyła zbiórka suchej karmy dla kotów i psów w Szkole Podstawowej nr 51. Finałem zbiórki był kiermasz 13 czerwca, w czasie którego uczniowie i nauczyciele kupowali ciasta, lemoniadę i zabawki, wspierając nasz cel – pomoc zwierzakom w Ukrainie🇺🇦. Dzięki zbiórce i kiermaszowi zebraliśmy w sumie ok. 120 kg jedzenia, która trafiła do potrzebujących zwierząt w Ukrainie!!

W tym roku, w związku z wojną na terenie Ukrainy nasz projekt został zmodyfikowany tak, aby jak najbardziej odpowiadać na bieżące potrzeby naszych Przyjaciół. Dlatego też grupy ukraińskie będą brać udział w warsztatach i realizować swoje działania wtedy, kiedy będzie im na to pozwalała sytuacja w ich kraju.

Ruszyła rekrutacja do drugiej edycji naszego projektu! Obecnie poszukujemy chętnej młodzieży (w tym studentów), która chciałaby się włączyć w działania międzypokoleniowe. Na uczestników projektu czekają interesujące warsztaty z zakresu edukacji obywatelskiej i kulturalnej oraz wymiana międzypokoleniowa i międzynarodowa we Lwowie.

W czasie międzynarodowej wymiany międzypokoleniowej uczestnicy pracowali nad wspólną inicjatywą. Działania na rzecz ochrony środowiska zostały wybrane jako te, którymi uczestnicy postanowili się zająć. Inicjatywa w formie ecochallengu Tydzień bez plastiku polegała na publikowaniu w dniach 11-17 października przygotowanych przez uczestników wpisów o tym, jak redukować plastik w naszym życiu.

Uczestnicy projektu z Polski i Ukrainy spotkali się w Przemyślu od 25 do 27 sierpnia. Wymiana stanowiła okazję, aby poznać się nawzajem, podzielić swoimi doświadczeniami z realizacji projektu w swoich krajach oraz rozpocząć przygotowywanie wspólnej inicjatywy.

Działania realizowane przez młodzież i seniorów z Ukrainy nawiązywały do tradycji oraz dbania o środowisko.

Koniec roku szkolnego 2020/2021 upłynął naszym uczestnikom na realizacji międzypokoleniowych inicjatyw!

W poniedziałek 22 czerwca odbyła się gra terenowa w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, sprawdzająca wiedzę lublinian na temat roślin oraz promująca aktywność na świeżym powietrzu.

W marcu ruszyły nasze warsztaty kompetencji społecznych. Zarówno w Polsce, jak i Ukrainie na początku miały one charakter zdalny. Jednak po polepszeniu sytuacji epidemicznej zaczęliśmy się spotykać także stacjonarnie! 

Kończymy rekrutację uczestników naszych działań. Przed nami ustalanie harmonogramu oraz rozpoczęcie realizacji warsztatów dla młodzieży i seniorów! Mimo niesprzyjających warunków związanych z pandemią koronawirusa udało nam się przeprowadzić spotkania, w tym przede wszystkim wideorozmowy…

Kontakt

Jeśli masz pytania związane z projektem, zapraszamy do kontaktu:

Biuro projektu:

Fundacja Działań Edukacyjnych KReAdukacja
ul. Krakowskie Przedmieście 13/7, 20-002 Lublin
KREADUKACJA.ORG

Active-Citizens-Fund-logo

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego
przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Skip to content